Organisatie

Het Natuurhistorisch wordt geëxploiteerd door de Stichting Natuurhistorisch Museum Rotterdam die een fijne subsidierelatie heeft met de gemeente Rotterdam. De organisatie is klein en heeft twee hoofdafdelingen, het museum (dat tentoonstellingen organiseert, publiek ontvangt en de collectie beheert) en het ecologisch adviesbureau Bureau Stadsnatuur, dat de flora en fauna van Rotterdam in kaart brengt en commercieel, in opdracht van derden, (stads)ecologisch onderzoek uitvoert. 

De vaste staf van Het Natuurhistorisch (zie onder) wordt ondersteund door vrijwilligers die bijvoorbeeld aan de balie werken of nauw betrokken zijn bij het collectiebeheer (honorair conservatoren) en wetenschappelijk onderzoek (honorair onderzoekers). 

prof.dr J.W.F. (Jelle) Reumer directeur reumer@hetnatuurhistorisch.nl
C.W. (Kees) Moeliker conservator & hoofd communicatie moeliker@hetnatuurhistorisch.nl
drs S. (Shirley) Jaarsma medewerker educatie & publieksbegeleiding jaarsma@hetnatuurhistorisch.nl
drs L. (Liset) Stoffers medewerker educatie & publieksbegeleiding stoffers@hetnatuurhistorisch.nl
H.P. (Henry) van der Es collectie-registrator vanderes@hetnatuurhistorisch.nl
J. (Jeroen) Bakker systeembeheerder bakker@hetnatuurhistorisch.nl
drs J.H.E.M. (Jeanette) Conrad hoofd interne zaken conrad@hetnatuurhistorisch.nl
R. (Rianne) van Lienden assistent interne zaken vanlienden@hetnatuurhistorisch.nl
ing. R.M. (Rochus) Biesheuvel bibliothecaris biesheuvel@hetnatuurhistorisch.nl
ing. N. (Niels) de Zwarte adjunct-directeur & hoofd bSR dezwarte@bureaustadsnatuur.nl
A. (André) de Baerdemaeker medewerker bSR debaerdemaeker@bureaustadsnatuur.nl
ir. M.A.J. (Mark) Grutters medewerker bSR grutters@bureaustadsnatuur.nl
drs W. (Wouter) Moerland medewerker bSR moerland@bureaustadsnatuur.nl
R.W.G. (Remko) Andeweg medewerker bSR andeweg@bureaustadsnatuur.nl
ir G. Bakker (Garry) medewerker bSR bakker@bureaustadsnatuur.nl