Zoeken

Familielezing en proefjes Wereld Oceaan Dag – Oceaanverhalen: Wetenschap, Bescherming en Jij

Wat doet de oceaan voor ons, en wat doen wij voor de oceaan? Op Wereld Oceaan Dag neemt Willemijn Velseboer je mee in de fascinerende wereld van oceanen. Als promovenda bij Deltares in Delft doet zij onderzoek naar de impact van menselijke activiteiten op de oceaan. Denk aan zeewierteelt, het bouwen van windmolenparken en het beschermen van kwetsbare gebieden. Hoe beïnvloedt dit de biodiversiteit van onze oceanen?

In deze interactieve familielezing ontdek je hoe oceanen helpen bij het beperken van schommelingen in het klimaat en het behoud van biodiversiteit. Je leert welk effect overbevissing, vervuiling en klimaatverandering op de oceaan hebben, wat wetenschappers doen om oceanen te beschermen en hoe jij daarbij kunt helpen. 

Wist je dat de oceaan meer dan 70% van onze planeet bedekt? Maar helaas staan we niet vaak stil bij de waarde die de oceaan heeft – niet alleen voor ons, maar voor het hele ecosysteem. Kom luisteren, ontdekken en denk samen na over hoe we de oceaan kunnen beschermen voor toekomstige generaties!

Na afloop van de lezing kun je je laten verwonderen bij verschillende proefopstellingen over hoe de mens invloed heeft op de oceaan en hoe bijzonder het leven in de oceanen is. Je onderzoekt oceaanzand op microplastics, ontdekt hoe verzuring van de oceaan dieren met een kalkskelet beïnvloedt, en bestudeert plankton onder de microscoop.

Voor wie
Deze lezing is geschikt voor gezinnen, nieuwsgierige mensen, en iedereen vanaf 6 jaar die meer wil leren over het belang van de oceaan in ons dagelijks leven.

Wanneer
zondag 8 juni om 14:00 uur

Kosten
De activiteit is gratis bij een toegangskaartje voor het museum.