Zoeken

Wegens succes verlengd: tentoonstelling Stippen, Strepen & Spiralen

Populaire tentoonstelling verlengd tot en met 29 maart 2027 

Van zebra’s met strepen tot slakkenhuizen vol spiralen en felgekleurde vlinders: de natuur zit vol spectaculaire patronen. De populaire tentoonstelling Stippen, Strepen & Spiralen - vormen en patronen in de natuur in Het Natuurhistorisch is wegens grote belangstelling verlengd tot en met 29 maart 2027. Daarmee krijgen bezoekers de kans om deze familietentoonstelling nog te bezoeken. Speciaal voor de verlenging is bovendien het nieuwe SSS-spoor toegevoegd, met verrassende weetjes verspreid door het hele museum. 

Publieksfavoriet
Sinds de opening in oktober 2025 groeide Stippen, Strepen & Spiralen uit tot een publieksfavoriet en trok het veel families en nieuwsgierige volwassenen. Bezoekers ontdekken in de tentoonstelling waarom patronen in de natuur veel meer zijn dan alleen mooi. Ze helpen dieren en planten bij camouflage, bescherming, verleiding of juist het afschrikken van vijanden. 

Aan de hand van zo'n zestig bijzondere objecten ontdekken bezoekers hoe slim en ingenieus natuurlijke vormen zijn. Waarom hebben zebra’s strepen? En waarom komen spiralen overal terug, van schelpen tot zonnebloemen? In de loop van de evolutie zijn vormen en patronen perfect aangepast voor het dier, de plant en hun leefomgeving, dankzij natuurlijke selectie: wat werkt, blijft en wordt doorgegeven aan de volgende generatie.

"We zijn heel blij dat de tentoonstelling langer blijft en dat ook deze zomervakantie nog meer families zich kunnen verwonderen. Want het is een feest om te zien hoeveel plezier jong en oud aan de tentoonstelling beleven. En als je eenmaal oog hebt voor de patronen, vormen en structuren in de natuur, zie je ze overal om je heen”, aldus directeur Meike Moors. 

Van mode tot technologie
De expositie laat daarnaast zien hoe mensen zich al eeuwenlang laten inspireren door de natuur. Patronen uit planten en dieren keren terug in mode, architectuur, design, kunst en technologie. Denk bijvoorbeeld aan camouflageprints in kleding en honingraatstructuren in de bouw. 

Mix & Match
Geïnspireerd door alle vormen en patronen? Aan het eind van de tentoonstelling vind je het interactieve onderdeel 'Mix & Match', waar bezoekers zelf een patroon kunnen samenstellen.

Nieuw: SSS-spoor
Om de verlenging te vieren zijn vanaf deze week door het hele museum stickers met verrassende weetjes te vinden. Zo ontdekken bezoekers ook buiten de tentoonstelling bijzondere patronen uit de dieren- en plantenwereld.

Stippen, Strepen & Spiralen - vormen en patronen in de natuur is wegens succes verlengd en nog tot en met 29 maart 2027 te zien in Het Natuurhistorisch.

----------

Voor de redactie [Niet ter publicatie] 
Meer informatie, afbeeldingen of interesse in een interview over dit onderwerp? Neem dan contact op met de afdeling communicatie: 

Brigitte Timmermans
Marketing & Communicatie 
Communicatie@hetnatuurhistorisch.nl  
06-41229772